LAJMI I FUNDIT:

Godin pritet të transferohet te Unitedi ose Tottenhami

Godin pritet të transferohet te Unitedi ose Tottenhami

Diego Godin pritet të largohet nga Interi këtë verë, me Manchester United ose Tottenham Hotspur destinacionin e tij më të mundshëm.

Reklama

Reprezentuesi uruguaian u bashkua me Interin si një lojtar i lirë nga Atletico Madrid në korrik të vitit 2019.

Sidoqoftë, ai u përpoq të futej në mbrojtjen me tre lojtarë të Antonio Contes, por si duket e ka humbur vendin nga i riu italian Alessandro Bastoni.

Godin drejt largimit nga Interi, Tottenham futet në mesin e klubeve që e duan
Lexo po ashtu Godin drejt largimit nga Interi, Tottenham futet në mesin e klubeve që e duan

Sipas gazetës italiane Tuttosport, destinacioni i radhës i 34-vjeçarit do të jetë kampionati anglez, Liga Premier.

Manchester Unitedi mbetet favoritë, megjithëse Tottenhami dhe Jose Mourinho janë gjithashtu të interesuar shumë për Godinin.

Godin ka 135 paraqitje për Uruguain dhe është kapiteni i ekipit të tij kombëtar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori