Federico Valverde është bërë një nga lojtarët më të mirë në botë me paraqitjet e tij te Real Madridi, mirëpo kundër Rayo Vallecanos kishte një për t’u harruar.

Reklama

Kampioni në fuqi humbi shansin për t’u rikthyer në krye të tabelës së La Liga-s, pasi ata u mposhtën 3-2 në udhëtim te rivali i La Ligas në kuadër të javës së 13-të. Kjo humbje la një shije të hidhur, por ishte goditja jashtë kuadratit e Valverdes që bëri bujë në mediat sociale.

Uruguaiani ka filluar të përputhet me formën e golashënuesit që pritej nga trajneri i Realit, Carlo Ancelotti, duke shënuar tetë gola në La Liga dhe Ligën e Kampionëve.

Reklama

Por shikoni raketën e tij të qëlluar jashtë stadiumit dhe në ballkonin e një apartamenti aty pranë

Goditja e Valverdes pas një rivënie nga këndi në “Estadio de Vallecas” përfundoi mes një turme mbështetësish.

Reklama

Në një video të postuar në Twitter, 24-vjeçari shikon sesi gjuajtja e tij shkon mbi portë, del nga stadiumi dhe zbret në ballkonin e katit të dytë të një apartamenti fqinj të mbushur me njerëz. /Telegrafi/