LAJMI I FUNDIT:

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Granit Xhaka është një nga futbollistët më të mëdhenj me prejardhje nga Kosova që ka lënë gjurmë në futbollin botërorë.

Përkundër se për arsye tanimë të ditura ai nuk luan për Kosovën, Xhaka asnjëherë nuk e ka mohuar prejardhjen e tij, madje e ka promovuar gjithmonë vendin e tij.


Xhaka edhe njëherë ka treguar se sa është i lidhur me Kosovën dhe vendlindjen e tij Prishtinën, duke dhënë një përgjigje fantastike për kanalin zyrtar të Bundesligas.

Harry Kane i ndërpritet intervista nga tifozët e Arsenalit, ata e thumbojnë keq duke e përmendur Granit Xhakën
Lexo po ashtu Harry Kane i ndërpritet intervista nga tifozët e Arsenalit, ata e thumbojnë keq duke e përmendur Granit Xhakën

Mesfushori i Përfaqësueses së Zvicrës kishte disa pyetje interesante para vetës, por në momentin që u pyet se cili është vendi i preferuar për pushime, ai dha një përgjigje të bukur duke promovuar kryeqytetin kosovar Prishtinën, pasi video në fjalë shikohet miliona herë në gjitha rrjetet sociale të Bundesligës.

“Prishtina, Turqia dhe Meksiko janë vendet e preferuara për pushime”, tha Xhaka.

Kaq ka mjaftuar që kapiteni i Zvicrës të marrë komente të shumta nga shqiptarët që kanë lavdëruar për promovimin e vendit të tij.

Xhaka po kalon vitin e tij të parë me Bayer Leverkusenin dhe është lider i kësaj skuadre, ku do t’i mjaftojë të dielën fitorja ndaj Werder Bremen dhe do të shpallen kampion të Gjermanisë për herë të parë në histori të klubit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori