Berat Gjimishiti ka shënuar një gol shumë të vlefshëm me fanellën e Atalantas.

Atalanta ka arritur të fitojë më vështirësi dhe në fund ndaj Hellas Veronas me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Serie A.

Me meritori në këtë fitoreve të vendasve zi-kaltër padyshim së ishte mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti.

Të gjitha lajmet nga Berat Gjimshiti Të gjitha lajmet nga Berat Gjimshiti

Gjimshiti u tregua vigjilent dhe i saktë në minutat shtesë për të shënuar golin e fitores ndaj Veronës së Amir Rrahmanit.

Mbrojtësi shqiptar arriti të shënojë në stilin e një qendërsulmuesi për 3-2 pas asistimit të Rafael Toloi.

Ky ishte goli i parë i Gjimshitit në këtë sezon në Serie A. /Telegrafi/