LAJMI I FUNDIT:

Gjigantët turq pas Avdijajt, në garë edhe Newcastle United

Gjigantët turq pas Avdijajt, në garë edhe Newcastle United
Reklama

Donis Avdijaj është rikthyer tek skuadra e tij Schalke 04 pas huazimit në kampionatin holandez tek Roda.

Talentit nga Kosova i bëri mirë huazimi tek Roda, pasi në 12 ndeshje shënoi katër gola dhe dhuroi dy asistime.


Por me tu rikthyer në Schalke iu është bërë me dije se trajneri Domenico Tedesco nuk llogarit në shërbimet e tij.

Kësisoj Avdijaj nuk do të mbetet në këtë klub dhe tani agjenti i tij po punon për një transferim të radhës.

Mediat gjermane kanë raportuar se e ardhmja e tij mund të jetë në elitën e futbollit turk.

Dy gjigantët nga Turqia, Besiktas dhe Trabzonspor kanë shprehur interesim për shërbimet e Avdijajt.

Jo vetëm skuadrat turke e duan lojtarin, pasi ai po pëlqehet edhe në Ligën Premier.

Është Newcastle United që gjithashtu po tenton ta bind lojtarin t’i bashkohet në Ligën Premier.

E sigurt është vetëm se Avdijaj do të largohet nga Schalke, ndërsa e ardhmja e tij mbetet mes kampionatit turk dhe atij anglez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Kombëtarja e Shqipërisë
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
Kalo në kategori