Ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Romës dhe Sampdorias, Antonio Cassano është shtruar në spital me komplikacione nga COVID-19.

39-vjeçari doli në pension në vitin 2018 pas 400 paraqitjeve në Serie A, në të cilat shënoi 112 gola.

Gruaja e tij Carolina Marcialis kishte konfirmuar përmes mediave sociale se Cassano rezultoi pozitiv me COVID-19 gjatë festave të Krishtlindjeve dhe ishte i izoluar në shtëpi.

Ishte raportuar gjerësisht se Cassano nuk ishte vaksinuar, por Marcialis njoftoi përmes Instagram Stories se ai kishte marrë dy doza dhe nuk e kishte marrë ende përforcuesin.

Sipas ‘Genova Today’, ‘Il Messaggero’ dhe burimeve të tjera, gjendja e tij u përkeqësua gjatë dy ditëve të fundit dhe Cassano tani është një pacient i shtruar në spitalin San Martino në Genoa.

Reklama
Reklama

Marcialis shkroi në Instagram Stories: “Antonio është në spital dhe po shkon mirë”.

Ai nuk është ish-lojtari i parë që është shtruar në spital me komplikime nga COVID-19, pasi shoku i skuadrës së Romës së Cassano, Daniele De Rossi, kishte nevojë për oksigjen shtesë në prill 2021. /Telergafi/