LAJMI I FUNDIT:

Gjashtëmbëdhjetë çifte legjendare, fotografitë e të cilëve na bëjnë ende nostalgjikë kur i shohim

Gjashtëmbëdhjetë çifte legjendare, fotografitë e të cilëve na bëjnë ende nostalgjikë kur i shohim

Këto çifte të bukura kishin marrëdhënie që dikur dukeshin të pasionuara dhe të forta. E gjithë bota po i shihte. Shumë prej tyre u martuan dhe u bënë prindër.

Reklama

Por për fat të keq, kishte diçka që shkoi keq në marrëdhëniet e tyre dhe tregimet e tyre përrallore përfunduan. Shumë për keqardhje, nganjëherë kjo ndodh në jetën reale – jo të gjitha tregimet kanë një fund të lumtur. Dhe sa herë që yjet në këtë artikull u shkatërruan, humbëm një pjesë të besimit tonë në dashurinë e vërtetë.

Bright Side ju fton të mbani mend këto çifte legjendare, çarmatimet e të cilëve preknin thellë shpirtrat e fansave të tyre. Kjo është arsyeja pse fotot e tyre së bashku ende arrijnë të shkaktojnë ndjenja të nostalgjisë tek të gjithë ne.

Kim Basinger dhe Alec Baldwin

Këta aktorë u takuan me njëri-tjetrin në filmin “The Marrying Man” në vitin 1991. Në atë kohë, Alec Baldwin ishte 32 vjeç, ndërsa Kim ishte 37 vjeçe. Ekuipazhi i filmit po vëzhgonte zhvillimin e historisë së tyre të dashurisë, si dhe grindjet e tyre, pajtime, përqafime të ngrohta dhe shkuarja së bashku në pushime. Çifti u martuan në vitin 1993. Dy vjet më vonë, ata kishin një vajzë me emrin Ireland. Në vitin 2002, pas një procesi divorci shumë-mujor, bashkëshortët u ndaë zyrtarisht.

Demi Moore dhe Bruce Willis

Demi Moore dhe Bruce Willis u takuan me njëri-tjetrin në vitin 1987 dhe u martuan disa muaj më vonë në Las Vegas. Pas martesës, karriera e të dy bashkëshortëve shkoi përpjetë. Bruce Willis luajti në “Die Hard”, ndërsa Demi në “Ghost” në vitin 1990. Pasi luajtën ato role, ata kishin projekte të tjera të suksesshme. Të rinj, të bukur, të suksesshëm dhe të famshëm – ky çift i admirueshëm konsiderohej standardi i artë në Hollywood. Aktorët kishin tri vajza, por 11 vjet pas martesës, Moore dhe Willis ua bënë të ditur botës ndarjen e tyre. Në ditët e sotme, aktorët ruajnë një marrëdhënie miqësore.

Jennifer Aniston dhe Brad Pitt

Brad dhe Jennifer u martuan në vitin 2000 pas një historie dashurie dy vjeçare. Ne të gjithë e dimë fundin e kësaj historie – Pitt u bë shumë i interesuar për aktoren tjetër të mirënjohur, Angelina Jolie. Kjo rezultoi në braktisjen e Jenniferit nga Bradi në vitin 2005.

Nicole Kidman dhe Tom Cruise

Aktorët u takuan në grupin e filmit “Days of Thunder” në vitin 1989 dhe kjo ishte koha kur filloi dashuria e tyre. Në prag të Krishtlindjeve në vitin 1990, Kidman dhe Cruise u martuan. Ata bënë dy fëmijë gjatë martesës së tyre: vajza e tyre Isabella Jane dhe djali i tyre, Connor Anthony. Në grupin e filmit “Eyes Wide Shut”, raporti i tyre duket se plasi. Ndërsa tregonin krizën e marrëdhënieve familjare në ekran, ky çift i bukur i Hollywoodit nuk mund ta kapërcenin atë në jetën e tyre të vërtetë.

Monica Bellucci dhe Vincent Cassel

Vincent Cassel dhe Monica Bellucci u takuan në vitin 1996 në filmin “The Apartment”. Pas tri vitesh romance të pasionuar, çifti u martua. Aktorët u martuan për 14 vjet dhe u bënë me dy vajza. Përveç kësaj, Cassel dhe Bellucci aktruan së bashku në nëntë filma. Më 24 gusht 2018, ish-burri i Monica Belluccit, 51-vjeçari Vincent Cassel, u martua me modelen 21-vjeçare, Tina Kunakey.

Cindy Crawford dhe Richard Gere

Marrëdhënia e tyre quhej “bashkimi i qiellorëve”. Ajo ishte gruaja më e bukur në botë dhe ai ishte ylli i parë i Hollywoosit pas suksesit të tij në filmin “Pretty Woman”. Çifti bënë një martesë modeste në Las Vegas me katër dëshmitarë dhe unaza martese të bëra nga fletë metalike me çakëll. Për fat të keq, martesa e tyre dështoi katër vjet më vonë. Dy nga arsyet kryesore për ndarjen ishte vëmendja e vazhdueshme e mediave dhe mosgatishmëria e Gere për të pasur fëmijë.

Vanessa Paradis dhe Johnny Depp

Megjithëse Depp dhe Paradis nuk ishin martuar zyrtarisht, askush nuk mendonte se do të prisheshin. Bashkimi i tyre dukej kaq i fortë! Megjithatë, pas 14 vjetësh së bashku, ky çift i famshëm u nda. Arsyeja ishte çështja e dashurisë së Johnny Depp me aktoren Amber Heard – partnerja e tij në filmin “The Rum Diary”. Vanessa Paradis dhe Johnny Depp kanë dy fëmijë: një vajzë, Lily-Rose Melody Depp dhe një djalë, John “Jack” Christopher Depp III.

Madonna dhe Sean Penn

Madonna dhe Sean Penn u takuan në vitin 1985 në studiot e “Warner Brothers” në grupin e videove të muzikës Material Girl. Romanca e tyre filloi menjëherë. Në të njëjtin vit, ata bënë një martesë në Malibu. Në ditën e dasmës, kishte helikopterë paparacë që fluturonin mbi shtëpinë e të porsamartuarve, ndërsa Pennu i furishëm po gjuante në ajër me armë duke u përpjekur për të mbrojtur jetën e tyre personale. Martesa zgjati katër vjet. Arsyet për divorc ishin alkoolizmi i Sean Penn si dhe sjellja e tij shpërthyese – ai vazhdimisht ngriti dorë ndaj Madonnës.

Gisele Bundchen dhe Leonardo DiCaprio

E gjithë bota po shikonte historinë e dashurisë të djalit më të bukur të Hollywoodit dhe modeles së mrekullueshme braziliane: të dashuruarit vazhdonin të ndaheshin dhe të ri-ktheheshin së bashku. Marrëdhënia e tyre zgjati pesë vjet. Sot, Bundchen është gruaja e yllit të futbollit, Tom Brady, një nënë e lumtur e dy fëmijëve dhe një nga supermodelet më të pasura në botë.

Uma Thurman dhe Ethan Hawke

Aktorët u takuan ndërsa punonin në filmin “Gattaca” në vitin 1997. Romance e tyre filloi në ditët e para të xhirimeve dhe në maj të vitit 1998, çifti u martua. Dy muaj pas martesës, bashkëshortët kishin një vajzë; dhe katër vjet më vonë ata kishin një djalë. Në 2005, Ethan dhe Uma u divorcuan.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck

Fansat dhe gazetarët e quajtën këtë çift “Bennifer”. Lopez dhe Affleck u takuan në grupin e filmit “Gigli” dhe shpallën lidhjen e tyre në nëntor të vitit 2002. Megjithatë, dita e martesës së Affleck dhe Lopez që ishte planifikuar më 14 Shtator 2003 u anullua një ditë para ceremonisë.

Sienna Miller dhe Jude Law

Aktorët u takuan me njëri-tjetrin në vitin 2004 gjatë xhirimeve për filmin “Alfie” dhe më pas e bënë të ditur lidhjen e tyre. Megjithatë, në vitin 2005 çifti u nda. Arsyeja ishte lidhja intime e Jude Law me dadon e fëmijëve të tij që nga martesa e parë. Pas disa vitesh, Sienna dhe Juda u përpoqën të rivendosnin marrëdhënien e tyre, por ata përfunduan duke u thyer përsëri.

Britney Spears dhe Justin Timberlake

Britney Spears dhe Justin Timberlake u takuan me njëri-tjetrin si adoleshentë në Klubin Mickey Mouse (kjo u transmetua në televizionin amerikan dhe ishte një boshllëk për yjet e pop-it). Romanca e tyre e pasionuar nuk filloi derisa të dy prej tyre mbushën 18 vjeç. Pas ndarjes së këtyre dy yjeve të muzikës pop, popullariteti i Timberlake shkoi përpjetë, ndërsa karriera e Britney kishte ngecje.

Elizabeth Hurley dhe Hugh Grant

Romanca e tyre filloi që kur ata luajtën rolet e Grant dhe Hurley në filmin “Rowing with the Wind”. Marrëdhënia e tyre zgjati 13 vjet dhe ata u quajtën çifti më i bukur i Hollywoodit, si dhe “mbreti dhe mbretëresha e qilimit të kuq”. Çifti u nda në mënyrë paqësore në vitin 2000 dhe ata ende mbajnë një marrëdhënie të ngrohtë: në vitin 2002, Hugh Grant u bë kumbari i djalit të Elizabeth Hurley.

Renee Zellweger dhe Jim Carrey

Aktorët u takuan me njëri-tjetrin në filmin “Me, Myself & Irene”. Historia e tyre e dashurisë zgjati një vit. Të famshmit kurrë nuk komentuan mbi marrëdhënien e tyre apo ndarjen. Kjo është arsyeja pse askush nuk e di se çfarë saktësisht shkoi keq në marrëdhëniet e tyre.

Penelope Cruz dhe Tom Cruise

Marrëdhënia midis gruas së mrekullueshme spanjolle dhe aktorit më të paguar të Hollywoodit filloi në grupin e filmit “Vanilla Sky”. Romanca e tyre zgjati tri vjet dhe arsyeja për ndarjen ishte fakti që Penelope nuk e ndante dashurinë e Tom Cruise-it për praktikimin fetar “Scientology”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Dua Lipa shfaqet elegante dhe provokuese në kostumin e kaltër dhe metalik të

Dua Lipa shfaqet elegante dhe provokuese në kostumin e kaltër dhe metalik të "Versace"

Magazina
Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Magazina
Rita Ora shihet me shumë stil në Sydneu e shoqëruar nga motra e saj, Elena

Rita Ora shihet me shumë stil në Sydneu e shoqëruar nga motra e saj, Elena

Magazina
Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Magazina
Kalo në kategori