LAJMI I FUNDIT:

Gjashtëmbëdhjetë aktorët që kanë luajtur role më të reja në moshë se sa ishin në të vërtetë

Gjashtëmbëdhjetë aktorët që kanë luajtur role më të reja në moshë se sa ishin në të vërtetë
8. Ryan Reynolds, Just Friends

Ka të ngjarë që secili prej nesh ka parë një film ose një seri televizive ku aktorët dhe personazhet e tyre nuk përputheshin me njëri-tjetrin sipas moshës. Por pse ndodh kjo? Puna e personave nën moshën 18 vjeçare rregullohet rreptësisht me ligj. Ata nuk mund të punojnë tërë ditën e punës me orar të plotë dhe nuk mund të marrin pjesë në skena të rrezikshme, për të mos përmendur nëse projekti vazhdon për një kohë të gjatë, pamja e tyre mund të ndryshojë në mënyrë drastike. Kjo është arsyeja pse personazhet e rinj të filmit shpesh interpretohen nga aktorë të moshuar.

Reklama

Bright Side ka sjellë së fundmi një listë me aktorët e rritur që kanë arritur me lehtësi të shndërrohen në adoleshentë.

1. Roberto Benigni, Pinocchio

Në filmin “Pinocchio” që u publikua në vitin 2002 luajti 49-vjeçari Benigni në rolin e djalit të ri prej druri, Pinocchio. Mosha e karakterit të përrallës është e panjohur, por duke marrë parasysh që ai sapo kishte për të filluar shkollën, ai nuk mund të kishte qenë më i vjetër se shtatë vjeç.

2. Nicole Kidman, Flirting

Nicole Kidman luajti rolin e një nxënësi në një shkollë të konviktit për vajzat në dramën “Flirting”. Sidoqoftë, aktorja ishte shumë larg moshës shkollore. Në kohën e xhirimeve, në vitin 1991, ajo sapo ishte mbushur 24 vjet.

3. Rose McIver, The Lovely Bones

Aktorja që luajti motrën më të vogël të personazhit kryesor në thrillerin “The Lovely Bones” ishte 21 vjeçe në kohën e xhirimeve.

4. Keanu Reeves, Bill & Ted’s Excellent Adventure

Keanu Reeves, aktori që është i dashur nga të gjithë, na bën të mendojmë se koha po qëndron ende. Kjo është arsyeja pse nuk ka asgjë befasuese për faktin se ai luajti një nxënës 17-vjeçar në moshën 25 vjeçare në komedinë shkencore të vitit 1989, “Bill & Ted’s Excellent Adventure”.

5. Jennifer Grey, Dirty Dancing

Heroina 17-vjeçare e dramës legjendare “Dirty Dancing” u luajt nga Jennifer Grey, e cila në kohën e xhirimeve ishte 10 vjet më e vjetër se karakteri i saj. Ajo u bë roli më i ndritshëm në karrierën e aktores. Ajo madje ishte nominuar për një çmim ‘Golden Globe’ për “Aktoren më të mirë”.

6. Joe Keery, Stranger Things

Aktori që luajti rolin e nxënësit të shkollës së mesme, Steve Harrington, kishte mbushur 24 vjet kur ai filloi punën e tij në serinë “Stranger Things”. Sot ai është 27 vjeç dhe ai është ende pjesë e kastit kryesor të serialit.

7. Kristen Connolly, Cabin in the Woods

Aktorja Kristen Connolly, e cila luante një mik të personazhit kryesor, ishte 31 vjeçe në kohën e xhirimeve. Kolegu i saj në filmin horror “The Cabin in the Woods” ishte aktori 28-vjeçar Chris Hemsworth, i cili gjithashtu luante rolin e një studenti.

8. Ryan Reynolds, Just Friends

Sipas skenarit të komedisë “Just Friends”, personazhi i Ryan Reynolds, Chris Brander është duke u përgatitur për maturë. Sidoqoftë, në realitet, jeta shkollore e aktorit ishte shumë vite më parë në të kaluarën, sepse, në kohën e xhirimeve në vitin 2005, aktori ishte 29 vjeç.

9. Denise Richards, Wild Things

Denise Richards bëri një punë vërtet të mirë duke luajtur një nxënëse 16-vjeçare, në moshën 27 vjeçe. Kjo është një nga ato raste kur regjisorët miratuan një vajzë të rritur për rolin e një adoleshenteje për shkak të skenave të shumta të rënda, të përcaktuara në skenari i filmit “Wild things”.

10. Zelah Clarke, Jane Eyre

Romani “Jane Eyre” është shfaqur shumë herë. Dhe një nga versionet më të famshëm është një seri ku interpretojnë Timothy Dalton dhe Zelah Clarke. Në kohën e publikimit të serialit, aktorja ishte 29 vjeçe – padyshim më e vjetër se shërbyesja e re Jane, e cila kishte mbaruar së fundmi në një konvikt.

11. Linda Hamilton, The Terminator

Në fillim të filmit “The Terminator”, Sarah Connor është një studente e zakonshme që po punon si kameriere. Ajo u luajt nga 28-vjeçarja Linda Hamilton dhe ajo e bëri atë vërtet mirë sepse Sarah Connor vazhdimisht është përfshirë në listën e heroinave të filmave më të mirë të zhanrit aksion.

12. John Franklin, Children of the Corn

Roli i profetit 12-vjeçar në filmin horror “Childrens of the Corn” u bë një debutim për John Franklin. Në atë kohë aktori kishte mbushur tashmë 25 vjet. Ai dukej shumë më i ri, jo vetëm në ekran, por edhe në jetën reale, sepse ai ka një mungesë gjenetike të përcaktuar gjenetikisht.

13. Rachel McAdams, Mean Girls

Rachel McAdams luajti drejtuesen 16-vjeçare të një grupi të dashur të shoqeve në “Mean Girls”. Në kohën e xhirimeve në vitin 2004, aktorja ishte 26 vjeçe. Dhe është e qartë që ajo nuk ishte aspak e interesuar për shkollën, por më shumë për marrëdhëniet e saj të ardhshme me aktorin Ryan Gosling.

14. Paul Wesley, The Vampire Diaries

Në kohën e xhirimit të episodit të parë të “The Vampire Diaries”, Paul Wesley ishte 26 vjeç. Në kohën e xhirimit të episodit të fundit, ai ishte 35 vjeç. Në të njëjtën kohë, personazhi i tij Stefan Salvatore pushoi së plakuri në moshën 17 vjeçare. Duket se aktori gjithashtu zotëron sekretin e rinisë së përjetshme, sepse ai arriti të shndërrohej në rolin e një adoleshenti, ndërsa ishte një burrë i rritur.

15. Gabrielle Carteris, Beverly Hills, 90210

Personazhi i luajtur nga Gabrielle Carteris në hitin e adoleshencës së viteve 1990 është redaktore e një gazete shkollore dhe më vonë, një studente kolegji. Aktorja filloi ta luante këtë rol në moshën 29 vjeçe. Kur mbeti shtatzënë, skenaristët e “Beverly Hills, 90210” duhej ta përfshinin atë fakt në skenar dhe të “impregnojnë” gjithashtu personazhin e saj.

16. Verónica Castro, Wild Rose

Ylli i kinemasë meksikane, Verónica Castro, luajti një personazh 17-vjeçar në operën e kultit të viteve 1990. Në kohën e xhirimit, aktorja e “Wild Rose” ishte 35 vjeçe, por kjo nuk e ndaloi atë të pushtonte zemrat e miliona njerëzve në të gjithë globin. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Magazina
Legjenda e futbollit - Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Legjenda e futbollit - Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Magazina
Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Magazina
Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Magazina
Kylie Jenner dhe Timothee Chalamet fotografoheh dorë për dore teksa largohen nga festa e ditëlindjes së Rosalias në Paris

Kylie Jenner dhe Timothee Chalamet fotografoheh dorë për dore teksa largohen nga festa e ditëlindjes së Rosalias në Paris

Magazina
Selena Gomez merr vëmendje me një tjetër paraqitje gjatë qëndrimit në Paris

Selena Gomez merr vëmendje me një tjetër paraqitje gjatë qëndrimit në Paris

Magazina
Kalo në kategori