Girona ia merr pikë e para sezonale Barçës

Të pakët janë ata që kanë menduar se Girona mund t’ia marrë Barcelonës pikë e parë sezonale dhe atë në Camp Nou.

Por, ja që kjo ka ndodhur. Barça nuk arriti më shumë se një barazim 2-2 në xhiron e pestë në La Liga.

Ndeshja filloi me një rast nga Bernardo Espinosa në minutën e gjashtë, por Marc-Andre ter Stegen bëri një pritje fantastike.

Por, në minutën e 19-të Barcelona kaloi në epërsi me golin e Lionel Messit.

Nga minuta e 35-të Barça ishte me një lojtar më pak pasi Clement Lenglet u përjashtua me të kuq pasi gjyqtari u konsultua me VAR-in. Dhjetë minuta më vonë mysafirët shënuan golin e barazimit me anë të Christian Stuanit dhe me rezultat 1-1 përfunduan 45 minutat e parë.

Stuai shënoi edhe një herë në minutën e 51-të për 1-2, ndërsa ishte Gerard Pique që barazoi rezultatin në minutën e 63-të.

Philippe Coutinho ishte afër të rikthej epërsinë e Barcelonës në minutën e 89-të me një gjuajte të bukur nga distanca, por topi kaloi pak centimetra larg portës.

Pas këtij barazimi Barcelona vazhdon në pozitën e parë me 13 pikë, aq sa Real Madridi, ndërsa Girona në vendin e gjashtë me tetë pikë. Ndeshja e ardhshme e Barcelonës është ndaj Leganes, kurse Girona luan kundër Betisit. /Telegrafi/

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve