Rap-artisti i njohur shqiptar, Buta mbetet aktiv me projekte të reja dhe mbrëmje muzikore.

Reklama

Së fundmi, Betim Januzaj (emri i plotë) është rikthyer me një projekt të ri muzikor.

Pas bashkëpunimit tejet të suksesshëm me këngëtaren Era Istrefi, reperi ka lansuar këngën solo që mban titullin “Gin & Tonic”.

Foto: Screenshot/YouTube

Projekti është kompletuar edhe nga ana vizuale për të cilën është përkujdesur “Uptown Entertainment” me regji të Ari Dalladaku.

Producent ekzekutiv i këngës është Brendon Duraku ndërsa është prodhuar nga Lim.

Fansat e reperit nga Ferizaj tashmë këngën mund ta gjejnë në kanalin zyrtar të Butës në YouTube. /Telegrafi/

Reklama