Gigi Buffon si në moshën më të mirë, pret tre penallti të lojtarëve të Interit në fitoren e Juves

Gianluigi Buffon është rikthyer te Juventusit pas një viti të kaluar te PSG, por kësaj radhe si portier i dytë.

Ai po merr pjesë me klubin e tij të zemrës në një turne që po mbahet në Azi.

Juvenusit u përball me Interin në miqësoren e zhvilluar në ku loja u mbyll në barazim 1-1.

Gianluigi Buffon dhe Cristiano Ronaldo pas ndeshjes . (Photo by Fred Lee/Getty Images)

Matthias de Ligt shënoi në portën e tij, ndërsa Cristiano Ronaldo u kundërpërgjigj me një goditje dënimi.

Ndeshja shkoi në penallti, ndërsa në portë ishte Giannluigi Buffon.

Gianluigi Buffon . (Photo by Zhizhao Wu/Getty Images)

Portieri italian priti tri penallti të lojtarëve të Interit. Fillimisht e priti penalltinë e Andrea Ranoccchias, pastaj të Samuele Longos dhe në fund të Borja Valveros.

Buffon ishte vendimtar në fitoren e Juventusit 4-3 me penallti. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes