Barcelona është mposhtur nga Getafe me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga.

Katalunasit janë befasuar në udhëtim te Getafe, pasi janë mposhtur vetëm një javë para El Clasicos ndaj Real Madridit.

Goli i vetëm për vendasit e Getafes e shënoi Jaime Mata në minutën e 56-të nga penalltia.

Getafe e befason Barcelonën, e mposht një javë para El Clasicos Getafe e befason Barcelonën, e mposht një javë para El Clasicos

Lojtarët më të vlerësuar të ndeshjes ishin Lionel Messi dhe Damian Suarez, të cilët u notuan me 7.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për rezervistët e Barçës, Riqui Puig, Francesco Trincao dhe Martin Braithwaite që u notuan me 6.0.

Getafe:

Barcelona:

/Telegrafi/