Mercedes më në fund i dha fund thatësirës së fitores së tyre të gjatë në garë, pasi George Russell fitoi Çmimin e Madh të Brazilit nga “pole position”, ndërsa Leëis Hamilton doli i dyti.

Reklama

Dy britanikët nuk gabuan në një garë emocionuese e cila pa shumë përplasje në fazat e hapjes. Hamilton u përfshi në njërën prej tyre, pasi ai dhe Max Verstappen bëri kontakt – duke shkaktuar dëme në krahun e përparmë të pilotit të Red Bull, ndërsa shtatë herë kampioni i botës doli nga ai incident i padëmtuar.

Kjo i la Charles Leclerc, Carlos Sainz dhe Sergio Perez si të vetmit njerëz që kishin një shans real për të ndaluar dyshen. Por, ata nuk ishin në gjendje ta bënin këtë, pavarësisht se një makinë sigurie me vonesë i lejoi ata të grumbulloheshin menjëherë pas dy makinave Mercedes me 15 xhiro për të shkuar. Perez u zhduk shpejt, duke u kapërcyer nga Ferrari si dhe Fernando Alonso dhe shoku i tij i skuadrës Verstappen, i cili kishte bërë rrugën e tij për të rikthyer rendin.

Reklama
Reklama

Lewis Hamilton dhe Max Verstappen kontaktuan në fazat e hapjes së garës

Një fillim kaotik i garës pa Daniel Ricciardo të rrotullonte Kevin Magnussen në xhiron e parë. Danezi, i cili ishte lojtari zyrtar në pole pasi i befasoi të gjithë në kualifikime, nuk ishte në gjendje të parandalonte Haasin e tij që të përplasej në anën e McLaren, që do të thotë që të dy ishin jashtë garës pas vetëm disa sekondash.

Dhe ky ishte vetëm fillimi i dramës. Menjëherë pas rifillimit të makinës së sigurisë, Verstappen dhe Hamilton u bashkuan duke kaluar nëpër Senna Esses. Mercedes u përjashtua nga pista, por nuk goditi një mur, por Red Bull pësoi dëmtime në krahun e përparmë dhe holandezi u detyrua të futej për një zëvendësim.

Reklama

Verstappen u ndëshkua me pesë sekonda për pjesën e tij në atë incident. Sikur të mos mjaftonte kjo, disa sekonda më vonë Lando Norris pësoi të njëjtin dënim pasi ndaloi Leclerc dhe dërgoi Ferrarin duke u rrotulluar në një pengesë të butë Tecpro – çuditërisht, ai ishte në gjendje të vazhdonte.

Reklama

Mercedes mori rezultatin për të cilin kanë pritur gjatë gjithë vitit

Ndërsa gjithçka po ndodhte pas tij, Russell – i cili kishte shijuar një fillim të shkëlqyer – ishte në gjendje të largohej me shpejtësi në distancë. Kur ai hyri në pit stopin e tij të parë në xhiron e 25-të, ai doli në vendin e dytë, pikërisht në kohën e duhur për të kaluar përpara Sebastian Vettel në vendin e tretë.

Reklama

Ndërkohë, edhe 10 xhiro më vonë Verstappen ishte në vendin e 15-të pas atij dëmtimi të marrë në incidentin e Hamiltonit. Ishte e qartë se seria e fitoreve të holandezit nuk do të zgjatej në katër. Mirëpo, Red Bull ende e kishte Perezin në lojë, në vendin e dytë pas Russell, pasi shtatë herë kampioni i botës u fut në gropa.

Reklama

Alonso po shkonte mirë edhe pse nisi drejt shpinës pas përplasjes së tij me shokun e skuadrës Esteban Ocon në Sprint të së shtunës. Por, përparimi i tij u pengua kur ai hyri në gropa për ndalimin e tij të dytë, dhe mekaniku që ndërroi timonin e majtë të pasëm nuk arriti ta bënte këtë – duke i kushtuar spanjollit disa vende pasi ai anëtar i ekipit alpin goditi tokën i zhgënjyer.

Reklama

Lewis Hamilton ishte duke vozitur para turmës adhuruese braziliane

Në pjesën e përparme, Perez po bënte terren të mirë me Russellin dhe për një kohë dukej se po i afrohej Mercedesit. Më pas, britaniku ngriti ritmin e tij dhe Hamilton u afrua me meksikanin, që do të thotë se piloti i Red Bull duhej të fokusohej më shumë në mbrojtjen sesa të ndiqte liderin.

Reklama

Dhe nga fillimi i xhiros së 45-të, pati një zhurmë të madhe nga turma braziliane, duke nënkuptuar që Hamilton kishte bërë lëvizjen me sukses ndaj Perezit. Më vonë iu desh të dilte në gropë për të bllokuar meksikanin, që do të thotë se Sainz ishte njeriu që më pas po shkonte në vendin e dytë.

Reklama

Një makinë virtuale e sigurisë u zbatua kur McLareni i Norris humbi fuqinë, përpara një makine sigurie të plotë kur sigurimi luftoi për të lëvizur automjetin e goditur. Sainz ishte në gjendje të kapte një ndalesë të lirë, që do të thotë se Hamilton ishte përsëri në vendin e dytë pas Russell – por ata të dy kishin Perez dhe Sainz të grumbulluar menjëherë pas tyre.

Reklama

Më tej, në rinisjen, Ocon iu tha nga skuadra e tij alpine në mënyrë jo të sigurt se ai nuk do të luftonte me Alonson, i cili ishte menjëherë pas tij me goma shumë më të freskëta. Pati njëfarë rezistence nga francezi që parashtroi çështjen e tij përmes radios. Në fund ai bëri atë që i thanë, pasi të dy parakaluan Vettel.

Reklama

Në betejën për epërsinë, dy makinat Mercedes morën një rifillim të shkëlqyeshëm dhe Perez pas tyre ishte shumë i zënë duke luftuar Sainz dhe Leclerc pas tij për të menduar për të sfiduar Hamilton dhe Russell. Ishte e qartë se e vetmja mënyrë që ata do të mohoheshin do të ishte nëse do të bënin një gabim, ose do të luftonin shumë me njëri-tjetrin.

Reklama

Kjo nuk ndodhi dhe Russell mori flamurin me kuadrate përpara Hamiltonit. Leclerc iu refuzua kërkesa e tij për urdhrat e ekipit dhe kështu ai përfundoi i katërti pas Sainz. Alonso ishte i pesti, dhe pas tij Verstappen iu tha të linte Perezin të kalonte në xhiron e fundit – por refuzoi dhe kaloi vijën i gjashti. /Telegrafi/

Reklama