LAJMI I FUNDIT:

Gazetarja rrëfen momentin kur Capello e largoi nga fusha, sepse i ‘shpërqendronte futbollistët’ e Realit

Gazetarja rrëfen momentin kur Capello e largoi nga fusha, sepse i ‘shpërqendronte futbollistët’ e Realit
(Foto: Instagram/alibendertv/The Sun)

Alison Bender është një gazetare, e cila ka punuar me media të njohura sportive, si Real Madrid TV, Sky Sports News, TalkSPORT e ESPN, ndërsa CV-ja e saj është për t’u admiruar.

Mirëpo, duke qenë një femër në një sport të dominuar nga meshkujt, ajo ka rrëfyer për disa prej vështirësive që i ka përjetuar gjatë karrierës.


Gjatë një interviste me SunSport, nga 45-vjeçara është kërkuar të rrëfente një prej incidenteve të veçanta të karrierës së saj.

(Foto: Instagram/alibendertv)

Ajo e ka përmendur kohën kur punonte te Real Madridi, kur trajner ishte Fabio Capello dhe italiani e kishte larguar për shkak se i dukej provokuese dhe i shpërqendronte lojtarët.

“Kur isha në Real Madrid TV, Fabio Capello ishte trajner në një periudhë. Mbaj mend që shikoja stërvitjen, sepse isha shumë i interesuar dhe kaq i pasionuar dhe doja dëshpërimisht të mësoja nga më të mirët”.

(Foto: Instagram/alibendertv)

“Isha atje me bllokun e shënimeve duke shkruar për secilin lojtar që ishte në stërvitje, çfarë po bënin dhe çfarë po thoshte Capello. Por, ai gjithmonë dukej dyshues ndaj meje dhe nuk i pëlqente fakti që unë qëndroja afër dhe gjithmonë më largonte”.

“Isha i sigurt se kjo ndodhte pasi isha femër. Dhe një ditë na thanë se Capellos nuk i pëlqente ajo që kishim veshur, sepse po ‘i shpërqendronte futbollistët’ dhe të gjithëve na dhanë bluza polo”.

“Megjithatë, unë asnjëherë nuk vishesha provokuese, ndërsa pastaj bluzat polo u konsideruan shumë provokuese. Prandaj, kishte gjithmonë një lloj vështirësie, derisa unë thjesht përpiqesha ta bëja punën time”, ka rrëfyer ajo. /Telegrafi/

(Foto: Instagram/alibendertv)

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori