0Shares

Kapiteni i Barcelonës, Andres Iniesta do të njoftojë lëvizjen e tij të ardhshme para fundit të muajit.

Pas fitores kundër Valencias të shtunën, Iniesta zbuloi se ai kishte marrë tashmë një vendim – por nuk do ta shpallë atë ende.

Megjithatë, gazeta e njohur katalunase Sport ka raportuar rreth vendimin të tij dhe thekson se është larg Camp Nout.

Iniesta do të largohet nga Barcelona për tu transferuar në Kinë, Tianjin e bënë futbollistin më të paguar në botë Iniesta do të largohet nga Barcelona për tu transferuar në Kinë, Tianjin e bënë futbollistin më të paguar në botë

Sipas gazetës Sport, mesfushori ka vendosur të pranojë një lëvizje fitimprurëse në Kinë dhe do të largohet nga Evropa pas Kupës Botërore.

Magjia e Iniestas thuhet se pas këtij sezoni nuk do të shfaqet më në Evropë (Getty Images)

Iniesta do të konfirmojë zgjedhjen e tij javën e ardhshme pas përfundimit të finales së Copa del Rey kundër Sevillas më 22 prill.

Ai do të luajë sezonin e tij të fundit me Barcelonën, do të marrë pjesë në Kupën e Botës me Spanjën, përpara se të shkojë në Lindjen e Largët më vonë këtë vit.

Klubi kinez ka gati 36 milionë euro në vit për Iniestan, po ashtu blerjen e 2 milionë shisheve verë të prodhuara nga ai Klubi kinez ka gati 36 milionë euro në vit për Iniestan, po ashtu blerjen e 2 milionë shisheve verë të prodhuara nga ai

Me kalimin e tij në Superligën e Kinës, ku mendohet të jetë skuadra Tianjin Quanjian, thuhet se Iniesta do të bëhet futbollisti më i paguar në botë.

Rroga vjetore e mesfushorit magjik spanjollet mendohet se do të jetë mbi 35 milionë euro në sezon. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)