Lionel Messi kishte edhe një paraqitje të mirë te Barcelona në këtë fundjavë.

Skuadra katalunase fitoi 0-3 në udhëtim te Eibarit, derisa ylli argjentinasi shënoi një herë dhe asistoi te goli i tretë i Luis Suarezit.

Por, pesë herë fituesi i Topit të Artë mund t’i shënonte dy gola në këtë takim, por të mos dështonte përballë portierit të vendasve në minutën e 31-të.

Notat e lojtarëve: Eibar 0-3 Barcelona, Messi më i dalluari Notat e lojtarëve: Eibar 0-3 Barcelona, Messi më i dalluari

Messi arriti të kalonte në mënyrë fantastike në mbrojtjen e Eibarit, por në fund u ndalua na Dimitrovic që e ndali kalimin e tij.

32-vjeçari arriti ta shënonte golin e tij të vetëm në ndeshje në minutën e (58’), por që ishte edhe lojtari i këtij ballafaqimi. /Telegrafi/