Barcelona e ka mposhtur Eibarin në kuadër të javës së nëntë në La Liga me rezultat 0-3.

Golat për skuadrën katalunasëve  realizuan Antoine Griezmann (13’), Lionel Messi (58’) dhe Luis Suarez (66’).

Blaugranasit ishin dukshëm skuadër më e mirë në fushë, derisa morën notën e përgjithshme 7.20, ndërsa Eibari u vlerësua me 6.02.

Lionel Messi (Foto: FC Barcelona/Twitter)

Lojtari më i mirë në këtë takim ishte padyshim sulmuesi argjentinas shkaku i golit të shënuar dhe asistimit të bërë, gjersa mori norë 8.7.

Barcelona fiton ndaj Eibarit, shkëlqejnë treshja MSG Barcelona fiton ndaj Eibarit, shkëlqejnë treshja MSG

Në anën tjetër, Pape Diop i vendasve ishte lojtari me paraqitjen me të dobët në këtë takim që mori vlerësimin 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Eibarit (Foto: WhoScored.com)

Notat e lojtarëve të Barcelonës (Foto: WhoScored.com)

/Telegrafi/