Gabriel Jesus i jep fund rekordit të Van Dijkut: Braziliani e dribloi holandezin në Superkupën e Anglisë

Virgil van Dijk më në fund është dribluar nga lojtari kundërshtar, pas 65 paraqitjeve si lojtari më i pakalueshëm në top pesë ligat evropiane.

Mbrojtësi holandez në sezonin e kaluar në Ligën Premier, por edhe në Ligën e Kampionëve, ka qenë lojtari i vetëm që asnjë kundërshtar nuk kishte arritur ta linte pas vetes me top.

Lojtari 29-vjeçar i ka thënë sot (4 gusht) lamtumirë rekordit të tij të madh, pasi është dribluar nga Gabriel Jesus i Manchester Cityt në kuadër të Community Shield (Superkupa e Anglisë).

Lojtari më i mirë i Liverpoolit në sezonin e kaluar natyrisht se mund të jetë i zhgënjyer që sulmuesi brazilian arriti ta driblonte atë.

Kujtojmë se koha e rregullt në mes të The Reds dhe Manchester Cityt përfundoi 1-1, por me anë të penalltive, Citizens u treguan më të saktë (4-5), për ta fituar trofeun e parë për sezonin e ri. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?