Hip hop ylli, G4shi, edhe këtë vit pritet të performojë në festivalin “Sunny Hill”, i cili do mbahet më 2, 3 dhe 4 gusht.

Reperi shqiptar i cili prej vitesh jeton dhe vepron në Amerikë, duket se mezi pret të vijë në vendlindje.

Kjo u bë e ditur nga vet ai, teksa ka ndarë një fotografi me fansat në llogarinë e tij personale, Instagram.

View this post on Instagram

I’m in Kosovo in 4 days. #diorboyz

A post shared by GASHi (@gashi) on Jul 28, 2019 at 10:44am PDT

“Jam në Kosovë edhe katër ditë”, ka shkruar ai krahas këtij imazhi.

28-vjeçari po ashtu në “Sunny Hill” do të promovojë edhe albumin e tij më të ri.

Ndërkohë, ky festival edhe këtë vit do mbahet në parkun e kryeqytetit, Gërmi, pasi nga viti i ardhshëm do i ndërrohet lokacioni.

View this post on Instagram

👐🏼 AUG 3rd 👐🏼

A post shared by GASHi (@gashi) on Jul 18, 2019 at 9:46am PDT

Ndryshe, të pranishëm do jenë edhe Dua Lipa, Calvin, Harris, Miley Cyrus, e shumë emra tjerë të mëdhenj të muzikës së huaj dhe lokale. /Telegrafi/