Reperi i popullarizuar, G4shi, ditë më parë e ka konfirmuar pjesëmarrjen në festivalin “Sunny Hill”. 

Ky festival pritet të mbahet me 2, 3 dhe 4 gusht në parkun e kryeqytetit të Kosovës, Gërmi, teksa deri më tani janë prezantuar një pjesë e artistëve që do të performojnë.

Me këtë rast, G4shi ka njoftuar publikun se përveç se do të këndojë, ai do të promovojë edhe albumin e tij më të ri, në të cilin po punon prej kohësh.

Reperi, i cili prej vitesh jeton dhe vepron në Amerikë, vitin e kaluar ishte kthyer në vendlindje pas 18 vitesh.

Të gjitha lajmet nga G4shi Të gjitha lajmet nga G4shi

Ai po vazhdon të korrë suksese të mëdha në industrinë muzikore në botë, projektet e të cilit numërojnë miliona klikime. Përndryshe, “Roses” titullohet projekti i fundit i publikuar me videoklip nga G4shi. /Telegrafi/