Festivali ndërkombëtar i muzikës “Sunny Hill” pritet të fillojë nesër (e premte) dhe tashmë kanë përfunduar të gjitha përgatitjet. 

Njëri nga reperët që pritet të performojë në këtë festival është edhe G4shi, i cili prej vitesh jeton dhe vepron në Amerikë.

I njëjti ka bërë të ditur se po niset për në Kosovë, teksa ka edhe një befasi për admiruesit e “Sunny Hill Festival”.

“Në rrugë për Kosovë. Do ju sjell bluzat e mia të limituara bashkë me mua”, ka shkruar mes të tjerash 29-vjeçari, ku në bluzë është e shkruar “Sunny Hill Festival, verë 2019” dhe në anën tjetër “Labinot Gashi, babai nga Drenica, nëna nga Mitrovica. Refugjati që i bëri ëndrrat realitet, edhe ju mundeni”.

Publikohen emrat artistëve pjesëmarrës dhe datat kur do të performojnë në "Sunny Hill" Publikohen emrat artistëve pjesëmarrës dhe datat kur do të performojnë në "Sunny Hill"

Përndryshe, G4shi do të këndojë në natën e dytë të këtij festivali, që po ashtu do e promovojë edhe albumin e tij të ri. /Telegrafi/