Mbrojtësi i Bayern Munichut, Rafinha, ka mbajtur një konferencë emocionuese për t’u thënë lamtumirë bavarezëve pas tetë viteve të suksesshme te kampioni i Bundesligas.

Mbrojtësi brazilian i krahut ka regjistruar 266 paraqitje për klubin duke i nidhmuar të fitojë gjashtë tituj radhazi, por ai do të largohet këtë verë së bashku me veteranët, Franck Ribery dhe Arjen Robben.

Të gjitha lajmet nga Franck Ribery Të gjitha lajmet nga Franck Ribery

Në njoftimin e Rafinhas se do të largohet nga Allianz Arena, më i ndjeshëm është treguar futbollisti francez, Franck Ribery.

36-vjeçari i rrethuar nga bashkëlojtarët, si Robert Lewandowski, Manuel Neuer e Thiago Alcantara, nuk i ka mbajtur lotët derisa braziliani fliste për mediat.

Ribery ka edhe dy ndeshje për të zhvilluar me Bayern Munichun, para se t’i japë fund karrierës me bavarezët dhe do të kërkojë një sfidë të re (me shumë mundësi në Australi). /Telegrafi/