France Football ka filluar të publikojë listën e lojtarëve që kanë marrë më së paku vota për ta fituar Topin e Artë.

Sot (e hënë), me fillim nga ora 20:30 (me kohën tonë) në Paris zhvillohet edicioni i 64 i ndarjes së çmimit më të madh prestigjioz individual, Topi i Artë.

Evenimenti zhvillohet në kryeqytetin francez, Paris, në Theatre du Chatelet, ndërsa kanë filluar të dalin emrat e parë që nuk kanë arritur të marrin shumë pikë.

Joao Felix është renditur në pozitën e 30-të nga France Football, për t’u pasuar më pas nga Marquinhos , Donny van de Beek , Goerginio Wijnaldum  dhe Karim Benzema, për ta përmbyllur kështu pesëshen e parë.

Reklama

Në pesëshen e dytë janë lojtarët si, Kalidou Koulibaly, Marc-Andre tre Stegen, Hugo Lloris, Heung-Min So dhe Dusan Tadic. /Telegrafi/

Reklama