LAJMI I FUNDIT:

Franca pa probleme ndaj Austrisë, Kroacia mposht Danimarkën për kreun e grupit

Franca pa probleme ndaj Austrisë, Kroacia mposht Danimarkën për kreun e grupit

Sot janë zhvilluar ndeshjet e pesta të fazës së grupeve në Ligën A të Kombeve të grupit 1, ku Franca dhe Kroacia morën fitore.

‘Gjelat’ edhe pse me shumë mungesa arritën të ishin superior ndaj Austrisë, duke fituar në fund me rezultat 2-0.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Kylian Mbappe në minutën e 56-të për 1-0.

https://twitter.com/kwamebenaiah/status/1573043244354899968

Pas disa minutash shënoi Olivier Giroud për 2-0 pas asistimit të Antoine Griezmann.

https://twitter.com/CFCDUBois/status/1573043108715036675

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Kroacia ka mposhtur në shtëpi Danimarkën me rezultat 2-1.

Borna Sosa hapi ndeshjen me një gol në minutën e 49-të për 1-0.

https://twitter.com/THFCIement/status/1573039376048832520

Danezët barazuan në minutën e 77-të, me Christian Eriksen i cili gjeti rrjetën për 1-1 me një super goditje nga distanca.

https://twitter.com/ManUnitedZone_/status/1573046568487624705

Por pas dy minutash, Lovro Majer mori një asistim nga Bruno Petkovic për të shënuar për 2-1.

https://twitter.com/iF29s/status/1573046610191618051

Kroaci pas kësaj fitoreje është lider me 10 pikë, ndërsa Danimarka është e dyta me 9 pikë.

Franca ka 5 pikë, ndërsa Austria me 4 pikë, mbyllin grupin. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori