Kanë mbetur edhe pesë xhiro në Ligën Premier të Anglisë.

Asociacioni profesional i futbollistëve (PFA) ka shpallur edhe formacionin më të mirë të këtij sezoni.

Mesin e lojtarëve veten e kanë gjetur edhe katër futbollistë të Chelseat, Gary Cahill, Eden Hazard, David Luiz dhe N’Golo Kante, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu edhe Tottenham Hotspurs përfaqësohet me katër lojtarë, Tony Walker, Delle Ali, Harry Kane si dhe Danny Rose.

David de Gea gjendet në listë prej Manchester Unitedit, Saido Mane i Liverpoolit dhe sulmuesi i Evertonit, Romelu Lukaku.

Theksojmë se asnjë lojtar i Arsenalit nuk e ka marr besimin e PFA-s. /Telegrafi/