LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i sezonit në Ligën e Evropës, dominohet nga futbollistët e Sevillës dhe Romës

Formacioni i sezonit në Ligën e Evropës, dominohet nga futbollistët e Sevillës dhe Romës

Sezoni 2022/23 në Ligën e Evropës ka përfunduar me Sevillën që ka fituar trofeun.

Reklama

Pas një finale fantastike ndaj Romës, Sevilla fitoi pas ekzekutimit të penalltive 4-1, pasi koha e rregullt dhe shtesa u mbyllen baras 1-1.

UEFA tanimë ka publikuar edhe formacionin e sezonit në Ligën e Evropës, ku dominohet nga Sevilla dhe Roma që kanë nga katër futbollistë.

Manchester United, Royal Union SG dhe Bayer Leverkusen kanë nga një përfaqësues tjetër në 11-shen më të mirë të sezonit.

Në portë është portieri maroken Bono i Sevillës, derisa edhe krahët e mbrojtjes janë nga klubi spanjoll me Jesus Navas dhe Acuna.

Qendra e mbrojtjes përbëhet nga anglez i Romës, Chris Smalling dhe Jonathan Tah i Bayer Leverkusen.

Në mesfushë janë Nemanja Matic dhe Lorenzo Pellegrini të Romës dhe Ivan Rakitic i Sevillës.

Ndërkohë treshja e sulmit përbëhet nga Paulo Dybala, Bonifaca i Union SG dhe Marcus Rashford. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Kalo në kategori