LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i sezonit deri më tani në Ligën Premier nga Alan Shearer, Xhaka përkrah yjeve të mëdha

Formacioni i sezonit deri më tani në Ligën Premier nga Alan Shearer, Xhaka përkrah yjeve të mëdha

Arsenali dhe Newcastle United padyshim që janë befasitë më të këndshme këtë edicion në Ligën Premier.

Topçinjtë janë lider në elitën e futbollit 14 xhirove me 37 pikë, derisa Newcastle United ndodhet në vendin e tretë me shtatë pikë më pak se londinezët.

Legjenda e futbollit anglez dhe golashënuesi më i mirë në histori të Ligës Premier, Alan Shearer ka bërë formacionin më të mirë të sezonit deri më tani në elitë.

Shearer e ka bërë 11shen më të mirë për Ligën Premier, ku pjesë e saj është edhe mesfushori nga Kosova, Granit Xhaka që po kalon nëpër formën më të mirë jetësore.

Ky formacion dominohet nga futbollistët e Newcastle United që janë pesë të tillë, tre nga Manchester City, dy nga Arsenal dhe një tjetër nga Leicester City.

Nick Pope është në portë, derisa mbrojtja përbëhet nga Kieran Trippier, William Saliba, Fabian Schar dhe Joao Cancelo.

Në mesfushë është talenti i madh brazilian Guimaraes dhe Granit Xhaka, derisa katërshja ofensive përbëhet nga Miguel Almiron, Kevin de Bruyne, James Maddison dhe Erling Haaland.

Sipas legjendës angleze Alan Shearer, trajneri më i mirë deri në këto momente në Ligën Premier është Mikel Arteta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Kombëtarja e Shqipërisë
Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori