LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i pabesueshëm me lojtarët e shitur nga Manchester City

Formacioni i pabesueshëm me lojtarët e shitur nga Manchester City

Manchester City nuk është vetëm klub që blen, por edhe që shet futbollistë të mëdhenj dhe të njohur.

Reklama

City është njëri nga klubet më konkurruese në Ligën Premier, por kanë nisur të respektohen edhe në Ligën e Kampionëve që nga blerje e klubit nga sheiku Mansour bin Zayed.

Qytetarët u blen në shtatorin e vitit 2008 nga sheiku Mansour për 210 milionë funte dhe që nga ajo kohë, klubi i ka fituar tre tituj të Ligën Premier, më 2012, 2014 dhe 2018, duke u bërë gjithashtu skuadra e parë që arrin 100 pikë brenda sezonit.

Njihuni me sheik Mansourin, pronarin e katër klubeve të futbollit, jahtit super luksoz, veturave të shtrenjta, vilave dhe investimeve me miliarda (Foto)
Lexo po ashtu Njihuni me sheik Mansourin, pronarin e katër klubeve të futbollit, jahtit super luksoz, veturave të shtrenjta, vilave dhe investimeve me miliarda (Foto)

Marrja nën pronësi nga sheikët bëri që City të bëhet një nga klubet që shpenzon më së shumti në transferimin e futbollistëve, duke paguar shifra të majme.

Man City është bërë njëri nga klubet më të respektuara në Evropë © (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Mansour bin Zayed arriti të sjell emra të mëdhenj në klubi si Sergio Aguero, David Silva, Vincent Kompany, Samir Nasri dhe shumë të tjerë.

Por, konkurrenca e fortë dhe transferimet e shumta kanë bërë që drejtuesit e klubit të detyrohen të shesin edhe yje dhe talent shumë premtues.

Zyrtare: Man City 'blindon' Agueron me kontratë të re
Lexo po ashtu Zyrtare: Man City 'blindon' Agueron me kontratë të re

Portali i njohur Sportskeeda ka përpiluar një formacion me lojtarë të pabesueshëm që Man City i ka shitur gjatë viteve të fundit.

Telegrafi më poshtë ua sjell më poshtë emrat dhe formacionin e largimeve:

Kasper Schmeichel

Jerome Boateng

Stefan Savic

Matija Nastasic

Kieran Trippier

Yaya Toure

Adrien Rabiot

James Milner

Aleksandar Kolarov

Edin Dzeko

Jedon Sancho

Formacioni:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori