LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Islandës: Reja me disa ndryshime

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Islandës: Reja me disa ndryshime

Shqipëria do të takohet me Islandën në rrethin e fundit (6-të) të Ligës së Kombeve, përkatësisht Liga B, Grupi 2-të.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin “Air Albania”, me kuqezinjtë që do të synojnë vetëm fitoren sa për tifozët dhe nderin e tyre.

Izraeli po e mbyllë këtë edicion si lider i grupit me tetë pikë, Islanda është në të dytin me tri, Shqipëria me një dhe Rusia u eliminua direkt për shkak të sulmit ndaj Ukrainës.

Standings provided by SofaScore

Edy Reja për këtë ndeshje mund të luajë në sistemin 3-4-1-2, duke ofruar më shumë opsione në mbrojtje.

Në portë të ekipi ynë pritet të jetë sërish Thomas Strakosha, derisa mbrojta mund të përbehet nga treshja, Federic Veseli, Klaus Gjasula dhe Ardian Ismaili.

Ermir Lenjani dhe Ivan Balliu do të jenë nga krahët, derisa në mesfushë gjenden Ramadani e Barashi.

Pak më i tërhequr nga sulmi pritet të jetë Bajrami, derisa Uzuni e Broja do të jenë në qendër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kalo në kategori