LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i mundshëm i Portugalisë për Euro 2020 (Foto)

Formacioni i mundshëm i Portugalisë për Euro 2020 (Foto)

Të parashikosh formacionin e një përfaqësuese është gjithmonë një detyre jo e lehtë pasi duhet të analizosh shumë gjëra.

Euro 2016 i takoi Portugalisë dhe kështu të gjithë sytë janë te kjo përfaqësuese dhe te e ardhmja e madhe e saj.

Lexo më shumëLojtarëve që iu është rritur vlera pas paraqitjeve fantastike në Euro 2016 (Foto)

Portugezët në vitet e fundit janë fokusuar te lojtarët e rinj dhe ia kanë dal të prodhojnë disa lojtarë të nivelit botërorë.

Me shumë mundësi në Euro 2020 ata nuk do të kenë Cristiano Ronaldon, ndërsa më poshtë keni formacionin e mundshëm të kësaj përfaqësuese për kampionatin e ardhshëm evropian. /Telegrafi/

Portier: Rui Patricio

Patricio made seven saves against France in the final of Euro 2016.

Mosha aktuale: 28

Mosha në Euro 2020: 32

Mbrojtës i majt: Raphael Guerreiro

Mosha aktuale: 22

Mosha në Euro 2020: 26

Qendërmbrojtës: Paulo Oliveira

Mosha aktuale: 24

Mosha në Euro 2020: 28

Qendërmbrojtës: Ruben Semedo

Mosha aktuale: 22

Mosha në Euro 2020: 26

Mbrojtës i djathtë: Cedric Soares

Cristiano Ronaldo inspired Portugal’s Euros glory with half-time team talk – Cedric Soares

Mosha aktuale: 24

Mosha në Euro 2020: 28

Mesfushor qendror: William Carvalho

Mosha aktuale: 24

Mosha në Euro 2020: 28

Mesfushor qendror: Ruben Neves

Mosha aktuale: 19

Mosha në Euro 2020: 23

Mesfushor: Renato Sanches

Renato Sanches

Mosha aktuale: 18

Mosha në Euro 2020: 22

Sulmues i majtë: Rafa Silva

Mosha aktuale: 23

Mosha në Euro 2020: 27

Sulmues i djathtë: Bernardo Silva

Mosha aktuale: 21

Mosha në Euro 2020: 25

Sulmues qendror: Andre Silva

Mosha aktuale: 20

Mosha në Euro 2020: 24

Formacioni i mundshëm i Portugalisë në Euro 2016:

Portugal-XI

Të tjerë: Andre Gomes (26-vjeç në 2020), Ivan Cavaleiro (26-vjeç në 2020), Joao Mario (27-vjeç në 2020), Diogo Jota (23-vjeç në 2020) dhe Ricardo Esgaio (27-vjec në 2020)