LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i xhiros së shtatë në La Liga, Vedat Muriqi ‘lojtari i javës’

Formacioni më i mirë i xhiros së shtatë në La Liga, Vedat Muriqi ‘lojtari i javës’

Sulmuesi kosovar i Mallorcas, Vedat Muriqi ka qenë lojtari më i vlerësuar i javës së shtatë në La Liga, duke qenë kështu edhe pjesë e formacionit më të mirë.

Java e shtatë ishte xhiro shumë interesante në La Liga duke sjell edhe rezultate befasuese ku njëra nga to ishte barazimi 2-2 i Mallorcas me Barcelonën.

Më meritori në këtë barazim të vendasve ishte sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili shënoi golin e parë dhe asistoi në të dytin për ekipin e tij.

“Krenar për ekipin”, Vedat Muriqi reagon pas super paraqitjes ndaj Barcelonës
Lexo po ashtu “Krenar për ekipin”, Vedat Muriqi reagon pas super paraqitjes ndaj Barcelonës

Kjo paraqitje e mirë e sulmuesit prizrenas nuk mbeti pa u vlerësuar, pasi u vlerësua me notën më të lartë këtë xhiro.

Sipas faqes së specializuar të statistikave Sofascore, Muriqi u vlerësua me notë 8.6, ndërsa pas tij ishin Raphina dhe Ivan Villar me notë 8.5.

Në formacionin më të mirë të javës së shtatë e gjeten veten edhe Nacho Fernandez (8.2), Loic Bade (7.5) dhe Gaston Alvarez (7.5) në mbrojtje.

Në mesfushë përveç Raphinas dhe Suson, u vlerësuan edhe Aleix Garcia (8.1), Erik Lamela (8.2) dhe Samuel Lino (8.0), ndërsa në sulm së bashku me Muriqin e gjen veten edhe Samu Omorodion (8.2).

Formacioni më i mirë i javës së shtatë në La Liga

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori