Tashmë nuk është sekret që një lojtar i mirë kushton mbi 50 milionë funte.

Kur kthehesh dhe e shikon formacionin më të shtrenjtë në histori, atëherë e kupton që lojtari më i lirë në atë formacion kushton 47 milionë funte (52.5 milionë euro).

Portierit dhe katër mbrojtësit janë pjesë e Ligës Premier, secili më rekord se tetëri.

Portier mbetet Kepa Arrizabalaga që erdhi te Chelsea për 71.1 milionë funte (80 milionë euro).

Mbrojtës i djathtë është Walker i Manchester City, ndërsa në krahun tjetër ai Benjamin Mendy po i të njëjtës skuadër.

Qendra e mbrojtjes vjen me Virgil Van Dijk dhe Aymeric Laporte.

Mesfusha vjen me Paul Pogba, James Rodriguez dhe Philippe Coutnho.

Sulmi e ka lojtarin më të shtrenjtë të të gjitha kohërave Neymar që u ble nga PSG për 222 milionë euro.

Nasser Al-Khelaifi (Getty Images)

Aty janë edhe Ronaldo që erdhi te Juventus dhe Kylian Mbappe te PSG. /Telegrafi/