LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Të pamposhtur përballë WBA-së – Chelsea kërkon tre pikë

Formacionet zyrtare: Të pamposhtur përballë WBA-së – Chelsea kërkon tre pikë

Chelsea do të jetë nikoqir i West Bromwich Albion në takimin që luhet në kuadër të javës së 30-të në Ligën Premier.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon nga ora 13:30 në stadiumin “Stamford Bridge”.

Për këtë sfidë, Thomas Tuchel nuk mund të llogarisë vetëm në N’Golo Kanten që është i lënduar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, WBA do t’i ketë të gjithë lojtarët në dispozicion, derisa shpresojnë të marrin së paku një pikë.

Formacioni startues i Chelseat: Mendy, Alonso, Silva, Zouma, Azpilicueta, James, Jorginho, Kovacic, Pulisic, Werner, Ziyech.

Formacioni startues i WBA-së: Johnstone; Furlong, Bartley (c), Townsend, Ajayi, O’Shea; Phillips, Maitland-Niles, Yokuslu, Pereira; Diagne. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Serie A
Kalo në kategori