LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Real Madridi me disa mungesa përballë Eibarit

Formacionet zyrtare: Real Madridi me disa mungesa përballë Eibarit

Real Madridi dhe Eibari do të takohen në kuadër të javës së 29-të në La Liga.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 16:15 në stadiumin ‘Alfredo di Stefano’.

Për këtë takim, Zinedine Zidane nuk mund të llogarisë në Dani Carvajal, Eden Hazard, Sergio Ramos dhe Fede Valverde, që janë të lënduar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Eibari do të jetë pa Cote, Bigas, Rafael Correa dhe Muto, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni bazë i Real Madridit: Courtois, Militao, Nacho, Benzema, Modric, Asensio, Marcelo, Casemiro, Vazquez, Isco, Mendy,

Formacioni bazë i Eibarit: Dimitrovic, Oliveira, Sergio, Diop, Soares, Kike, Garcia, Leon, Pozo, Arbilla, Bryan. /Telegrafi/