LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Real Madrid – Atletico Madrid: Ancelotti dhe Simeone në fushë me më të mirët

Formacionet zyrtare, Real Madrid – Atletico Madrid: Ancelotti dhe Simeone në fushë me më të mirët

Real Madridi pret Atleticon Madridin në “Santiago Bernabeu”,  në kuadër të javës së 23-të të Lal Ligas.

Reklama

Los Blancos vijnë në këtë ndeshje në pozitën e dytë me 51 pikë dhe janë ndjekësi i vetëm i Barcelonës në luftë për titull.

Në anën trjetër Los Colchoneros janë në vendin e katërt me 41 pikë dhe duan me çdo kusht ta mbajë pozitën që dërgon në ligën e Kampionëve.

Carlo Ancelotti luan me Sergo Asension, Karim Benzeman dhe Viniciusin në sulm.

Në anën tjetër Diego Simeone i ka bësuar dyshes Carrasco dhe Griezmann.


Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Ceballos, Kroos, Valverde; Asensio, Benzema dhe Vinicius.

Atletico Madrid: Oblak; Nahuel, Savic, Hermoso, Reinildo; Koke, Barrios, Saul, Llorente; Carrasco dhe Griezmann.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

La Liga
Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Premier League
Messi konfirmon largimin nga PSG

Messi konfirmon largimin nga PSG

Ligue 1
Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Ligue 1
Fjalët e Al-Khelaifit për largimin e Leo Messit: I urojmë gjitha të mirat

Fjalët e Al-Khelaifit për largimin e Leo Messit: I urojmë gjitha të mirat

Ligue 1
Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

Premier League
Kalo në kategori