Manchester United do ta luajë ndeshjen hapëse të Ligës Premier, ku në shtëpi pret Leicesterin.

Jose Mourinho u ka besuar lojtarëve më në formë për këtë ndeshje.

Djajtë e Kuq fillojnë në portë me David de Gean, ndërsa në mbrojtje janë Darmian, Bailly, Lindelof dhe Shaw.

Paul Pogba është kapiten dhe do të luajë së bashku me Fred.

Sulmi përbëhet nga Alexis Sanchez dhe Rashford.

Në anën tjetër te Leicester në fushë janë Maguire dhe blerja e madhe e tyre James Maddison.

Vardy është në bankë, ndërsa Iheanachdo do ta udhëheq sulmin,.

Ndeshja fillon në ora 21”:00./Telegrafi/ 


Man Utd:-De Gea, Darmian, Bailly, Lindelof, Shaw, Fred, Pogba (C), Andreas, Mata, Alexis, Rashford

Leicester:

Leicester: Schmeichel, Amartey, Morgan, Maguire, Chilwell, Ndidi, Silva, Ricardo, Maddison, Gray, Iheanacho.