LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Malisheva dhe Dukagjini duan tri pikët

Formacionet zyrtare: Malisheva dhe Dukagjini duan tri pikët

Malisheva dhe Dukagjini kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Reklama

Malishevasit janë nikoqir të klinasve në takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin “Liman Gegaj” me fillim nga ora 13:00.

Ekipi i Bylbyl Sokolit ka tri barazim dhe një fitore në katër ndeshjet e fundit dhe synon rezultatin pozitiv të radhës.

Në anën tjetër, ekipi i Armend Dallkut nuk di për fitore në katër ndeshjet e fundit, ku nga to tri humbje dhe synon t’i kthehet pikëve nga ky takim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Malisheva: Gashi; Pira, Bihorac, Kryeziu, Veliu, Vitija, Rapuca, Gavzaj, Aliu, Hazrollaj, Shillova

Dukagjini: Haxhihamza; Mërlaku, Shala, Millaku, Basri, Santos, Khmutov, Zylfiu, Ahmeti, Dallku, Hugo

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Prishtina si gjithmonë e bën ligjin në Kupën e Kosovës, mposht Gjilanin në finale - tani në pritje të licencimit për garat evropiane

Prishtina si gjithmonë e bën ligjin në Kupën e Kosovës, mposht Gjilanin në finale - tani në pritje të licencimit për garat evropiane

Superliga
PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

Ligue 1
Moises Caicedo arrin marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Moises Caicedo arrin marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Premier League
Kalo në kategori