Në Anfield, Liverpooli është nikoqir i Wolverhampton Wanderers në ndeshjen vendimtare për titullin e Ligës Premier.

Redsat duhet ta fitojnë takimin e tyre dhe të presin barazimin ose humbjen e Manchester Cityt në sfidën kundër Brightonit.

Wolves janë larg zonës evropiane dhe nuk pritet që t’i shkaktojnë shumë telashe kundërshtarit.

Trajnerët Jurgen Klopp dhe Nuno Espirito Santo i kanë gati skuadrat e tyre për këtë përballje.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Wijnaldum, Henderson; Salah, Mane, Origi; 

Formacioni startues i Wolverhampton Wanderers: Patricio; Bennet, Coady, Boly; Doherty, Dendoncker, Moutinho, Neves, Otto; Raul, Diogo. 

/Telegrafi/