Të dy skuadrat kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Gjiganti italian dhe skuadra izraelite do të ndeshet në mes vetë në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Evropës.

Interi dhe Hapoel Beer Sheva gjenden në grupin K, teksa pjesë e këtij grupi janë edhe Southampton dhe Sparta Prague.

Interi ndan në dysh skuadrën, Serie A dhe Liga e Evropës Interi ndan në dysh skuadrën, Serie A dhe Liga e Evropës

Trajneri i Interit, Frank De Boer ka vendosur të hyjë në këtë ndeshje me disa ndryshe, pasi shumë nga futbollistët kryesor i ka lënë jashtë listës së UEFA-s.

Vlen të theksohet se ndeshje në mes këtyre dy skuadrave është e para në histori të tyre që ndeshet në me vete. /Telegrafi/

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Murillo, Nagatomo; Medel, Melo, Brozovic; Biabiany, Palacio, Eder

Hapoel Beer Sheva: Goresh; B Bitton, Miguel Vitor, Tzedek, Taha, Korhut; Hoban, Ogu, Nwakaeme; Buzaglo, Lucio Maranhao