Atalanta dhe PSG do të hapin ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, me formatin e ri që do të përdorët vetëm këtë vit, ku luhet me eliminim direkt.

Italianët e vetëm të mbetur në garë do të startojnë me Papu Gomez, Mario Pasalic dhe Duvan Zapata.

Në anën tjetër PSG do të luajë me Ander Herrera, Neymar dhe Mauro Icardin.

Skuadra e Gian Piero Gasperini ka mahnitur Evropën duke arritur në “Final 8” për hrë të parë në histori.

Josip Ilicic është jashtë për shkaqe personale, ndërsa Pierluigi Gollini ka një dëmtim në gju, kështu që Marco Sportiello është në portë.  Berat Gjimshiti po ashtu luan nga minuta e parë.

Te PSG mungojnë Angel Di Maria, Layvin Kurzaëa dhe Marco Verratti, ndërsa Kylian Mbappé është në bankinë.


Atalanta: Sportiello; Toloi, Caldara, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Gomez, Pasalik; Duvan Zapata

PSG: Navas; Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat; Herrera, Marquinhos, Gueye; Neymar, Icardi, Sarabia.


/Telegrafi/