Arsenali është mysafir i Crystal Palace në Selhurst Park në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez.

Topçinjtë ndodhen në vend të pestë në renditjen tabelare me pikë të barabarta me Tottenham Hotspur që ndodhet një pozitë më lartë.

Fitorja eventuale do ta kthejë Arsenalin në vend të katërt me dy pikë më pak se Chelsea që mban vendin e tretë.

Crystal Palace mban vendin e 12-të në tabelë me 34 pikë, 12 pikë më shumë se zona e rrezikut për të rënë nga Liga Premier.

Trajnerët Patrick Vieira dhe Mikel Arteta i kanë përgatitur formacionet, me të cilat do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Reklama

Formacioni startues i Crystal Palace: Guaita; Clyne, Andersen, Guéhi, Mitchell; Gallagher, Kouyate, Schlupp; Zaha, Mateta, Ayew.

Reklama

Formacioni startues i Arsenalit: Ramsdale; Cedric, White, Gabriel, Tavares; Xhaka, Partey; Saka, Odegaard, Smith Rowe; Lacazette.

/Telegrafi/