LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: PSG synon kthimin te fitorja ndaj Reims

Formacionet startuese: PSG synon kthimin te fitorja ndaj Reims

Paris Saint-Germaini është nikoqir i Reims në Parc des Princes, ku zhvillohet ndeshja e javës së 20-të në Ligue 1.

Reklama

Lideri i kampionatit francez nuk ka pasur qëndrueshmëri në xhirot e fundit, andaj duhet të kthehet te fitorja pas humbjes nga Rennes.

Reims ndodhet në vend të 12-të në renditjen tabelare me 25 pikë, 10 pikë larg zonës së rrezikut për rënie nga elita.

Trajnerët Christophe Galtier dhe William Still i kanë zgjedhur lojtarët që do të luajnë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Donnarumma, Hakimi, Ramos, Marquinhos, Bernat, Soler, Ruiz, Vitinha, Neymar, Messi, Mbappe.

Formacioni startues i Stade de Reims: Diouf, Agbadou, De Smet, Foket, Abdelhamid, Flips, Matusiwa, Cajuste, Munetsi, Balogun, Ito.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori