LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Arsenali në kërkim të triumfit ndaj Crystal Palace

Formacionet startuese: Arsenali në kërkim të triumfit ndaj Crystal Palace

Arsenali është nikoqir i Crystal Palace në ndeshjen e javës së dhjetë të Ligës Premier që zhvillohet në Emirates Stadium.

Reklama

Topçinjtë mbajnë vendin e pestë në tabelë pas nëntë javësh, pasi kanë arkëtuar 15 pikë nga katër fitore, tri barazime dhe dy humbje.

Crystal Palace është vetëm një pozitë më poshtë me 14 pikë të grumbulluara nga katër fitore, dy barazime dhe tri humbje.

Do të shohim edhe një përballje taktikat të trajnerëve Unai Emery dhe Roy Hodgson, të cilët i kanë përgatitur formacionet e tyre startuese.

Formacioni startues i Arsenalit: Leno; Chambers, Sokratis, Luiz, Tierney; Guendouzi, Xhaka, Ceballos; Pepe, Lacazette, Aubameyang.

Formacioni startues i Crystal Palace: Hennessey; Ward, Tomkins, Cahill, Van Aanholt; Townsend, Kouyaté, Milivojević, McArthur; Ayew, Zaha.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori