Formacionet e mundshme të ekipeve Atletico Madrid dhe FC Barcelona, që do të ndeshen në çerekfinalen kthim të Ligës se Kampioneve.

Atletico dhe Barcelona përballen sonte në Vicente Calderon në sfidën e kthimit, kurse, takim i parë është mbyllur me fitoren e ‘Blaugranave’, me rezultat 2-1.

Atletico Madrid: Oblak – Juanfran, Lucas Hernandez (ose Savic), Godin, Filipe Luis – Saul, Augusto Fernandez, Gabi, Koke – Griezmann, Carrasco (ose Correa). Trajner: Diego Simeone (ARGJ)

FC Barcelona: Ter Stegen – Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar. Trajner: Luis Enrique (SPA).

Gjyqtar: Nicola Rizzoli (ITA)