LAJMI I FUNDIT:

Formacionet bazë: Roma kërkon pikë ndaj Interit

Formacionet bazë: Roma kërkon pikë ndaj Interit

Interi dhe Roma zhvillojnë në Giuseppe Meazza ndeshjen e xhiros së 36-të në Serie A.

Reklama

Nerazzurrët tashmë janë shpallur kampionë të Italisë për sezonin 2020/2021 dhe automatikisht janë kualifikuar në Ligën e Kampionëve, mirëpo janë zotuar se do ta respektojnë kampionatin deri në fund.

Giallorossët janë në vend të shtatë në renditje me dy pikë më shumë se Sassuolo, prandaj kanë nevojë për pikë që të mbetet në zonën e Ligës së Evropës.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Antonio Conte dhe Paulo Fonseca i kanë përgatitur njëmbëdhjetëshat, me të cilët do ta nisin takimin.

Formacioni startues i Interit: Radu; Skriniar, Ranocchia, D’Ambrosio; Darmian, Barella, Brozovic, Vecino, Perisic; Lukaku, Alexis Sanchez.

Formacioni startues i Romës: Fuzato; Karsdorp, Mancini, Kumbulla, Santon; Cristante, Darboe; Pedro, Pellegrini, Mkhitaryan; Dzeko.

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Sheikh Mansour do ta ndjek finalen nga stadiumi – kjo është vetëm ndeshje e dytë për pronarin e Man Cityt që përcjell klubin nga afër

Sheikh Mansour do ta ndjek finalen nga stadiumi – kjo është vetëm ndeshje e dytë për pronarin e Man Cityt që përcjell klubin nga afër

Liga e Kampionëve
Gareth Bale shfrenon fantazinë: Parashikon fitoren e çmendur të Man Cityt ndaj Interit

Gareth Bale shfrenon fantazinë: Parashikon fitoren e çmendur të Man Cityt ndaj Interit

Liga e Kampionëve
Man City dhe Inter luajnë sonte në stadiumin që u ndërtua për 350 milionë euro – aty është luajtur finalja më e çmendur e Ligës së Kampionëve

Man City dhe Inter luajnë sonte në stadiumin që u ndërtua për 350 milionë euro – aty është luajtur finalja më e çmendur e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Serie A
Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori