Paris Saint-Germaini luan si mysafir i Lille në ndeshjen e xhiros së 32-të në kampionatin francez të futbollit.

Lideri i Ligue 1 ka udhëtuar në Stade Pierre Mauroy për ta zhvilluar takimin kundër skuadrës që mban vendin e dytë në tabelë, edhe pse diferenca e pikëve është shumë e madhe.

PSG ka nevojë vetëm për një pikë që ta mbrojtur titullin e kampionit të Francës, prandaj vështirë se do ta lëshojë këtë mundësi.

Trajnerët Christophe Galtier dhe Thomas Tuchel i kanë gati formacionet për këtë përballje.

Formacioni startues i Lille: Maignan – Celik, J. Fonte, Soumaoro, Y. Kone – T. Mendes, Xeka – Pepe, Ikone, Bamba – Remy.

Formacioni startues i PSG: Areola – Dagba, T. Silva, Kimpembe – Meunier, Verratti, Paredes, Bernat – Alves, Mbappe, Draxler.

/Telegrafi/