Revista prestigjioze, Forbes, ka publikuar një listë me futbollistët më të paguar në botë.

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, është në vend të parë, ndërsa pas tij ndodhen Cristiano Ronaldo (Juventus) dhe Neymar (Paris Saint-Germain).

Më poshtë jua sjellim listën e futbollistëve më të paguar për një vit (duke përfshirë rrogën dhe pagesat nga reklamat e ndryshme):

(Foto: Philipp Schmidli/Getty Images/Guliver)

Lionel Messi – 106 milionë euro

Cristiano Ronaldo – 98.5 milionë euro

Neymar – 81 milionë euro

Kylian Mbappe – 35 milionë euro

Mohamed Salah – 31 milionë euro

Paul Pogba – 28.5 milionë euro

Antoine Griezmann – 28 milionë euro

Gareth Bale – 24.5 milionë euro

Robert Lewandowski – 23.5 milionë euro

David De Gea – 23 milionë euro

/Telegrafi/

(Foto: Forbes/timesofindia)