Fitore e lehtë e Prizreni 16 ndaj RC Cola Dritës

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj RC Cola Dritës me rezultat 102:71 (23:22, 30:15, 25:16, 24:18), në kuadër të javës së katërt të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Në çerekun e parë, prizrenasit kishin një epërsi të lehtë, megjithatë kjo pjesë përfundoi 23:22. Më pas Prizreni 16 kontrolloi lojën deri në fund. Prizrenasit ishin bindshëm më të mirë në periudhën e dytë, duke e fituar me rezultat 30:15, kurse në pushim shkuan me shifrat 53:37.

Basketbollistët prizrenas nuk u ndalën as në pjesën e dytë, ndërsa ishin shumë më të mirë në periodën e tretë, të cilën e fituan 25:16, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 78:53.

Edhe në 10 minutat e fundit nuk kishte shumë ndryshime me prizrenasit që e thelluan epërsinë edhe më shumë për të triumfuar në fund 102:71.

Te Prizreni 16 u dallua Trevor Manuel me 24 pikë e 17 kërcime, kurse te RC Cola Drita u dalluan Marcus Myers me 17 pikë dhe Qëndrim Demi me 15.

Prizreni 16 ka tri fitore dhe një humbje, kurse RC Cola Drita katër humbje në katër ndeshje.

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Real Madridi

Real Madridi "kërcënon" Mbappen para Kampionatit Evropian dhe Lojërave Olimpike

Pochettino kërcënon futbollistët e tij pas përplasjes në fushë dhe tregon se kush është ekzekutuesi kryesor i penalltisë

Palmer thyen heshtjen dhe flet për incidentin e penalltisë me Madueken e Jacksonin

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

E zbulon njëri nga investitorët arsyen e vërtetë se përse Barcelona e la Messin të largohej drejt PSG-së