0Shares

Davide Santon ka zgjuar interesimin e Fiorentinas.

27-vjeçari është nën kontratë me Interin deri në qershorin e 2019, por pritet të largohet gjatë verës për shkak të minutave të pakët në fushë.

Ai ka 15 paraqitje këtë sezon në Serie A, shumica nga banka rezervë.

Santon në tentim për të ndalur Ciro Immobilen (Foto: Getty Images)

Sipas La Repubblica, Fiorentina është e interesuar në Santonin dhe tashmë kanë filluar kontaktet edhe me lojtarin nëpërmjet agjentit të tij, i cili është shok me drejtorin gjeneral të Violas, Pantaleo Corvino.

Interi pagoi 3.7 milionë euro të nënshkruajnë me atë nga Newcaslte Unitedin në vitin 2015.

Santon refuzon Galatasarayn dhe Betisin Santon refuzon Galatasarayn dhe Betisin

Vlen të theksohet se Santon është produkt i akademisë zikaltër.

Në vitin 2011 italiani kaloi te Cesena si shkëmbim me Yuto Nagatomos. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)