LAJMI I FUNDIT:

Fiorentina 1-2 Roma, nota e Kumbullës dhe të tjerëve

Fiorentina 1-2 Roma, nota e Kumbullës dhe të tjerëve

Roma ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te Fiorentina me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Serie A.

Giallorossët kanë arritur t’i kthehen fitores, duke e marrë tri pikë shumë të vlefshme në Artemio Franchi.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Leonardo Spinazzola (OG, 60’) për vendasit, ndërsa për Romën shënuan Spinazzola (49’) dhe Amadou Diawara (90’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori Diaëara, i cili u vlerësua me notë 7.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Borja Valeron që u notua me 6.1.

Deri në minutën e 81-të në këtë ndeshje luajti edhe mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, i cili pati një paraqitje solide duke u notuar me 6.6.

Reklama

Notat e lojtarëve

 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Shkumbin Pireva
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori